Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
 
 • Qui Pro Quo

  »

 • Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole ?

  »

 • Ferie z Kulturą

  »

 • Spotkanie z Planszówką

  »

Image Name

Qui Pro Quo

»

 

Kliknij w logo
Kliknij w logo

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Biuletyn informacji publicznej

Biuletyn informacji publicznej
Projekty
Katalog - Inicjatywy lokalne

Katalog - Inicjatywy lokalne

http://issuu.com/bartekkedzierski/docs/katalog_gotowy_isuue3

„Pełny sens słowa „budowanie” jest wtedy, gdy skojarzymy go z pojęciem „zamieszkiwanie” i wówczas przed tymi, którzy tak postąpią, otwiera się perspektywa „wzrastania”. Na czym polega owo „wzrastanie”? Zaczyna się ono niewinnie – od zamieszkania w miejscu, które wiąże się dla nas z konkretnymi wartościami lub/i korzyściami” (Aneta Pepaś, 2013, „Życie na prowincji: z Lublina do Dynowa” w: „Kultura enter”, szerzej: http://kulturaenter.pl/zycie-na-prowincji-z-lublina-do-dynowa/2013/09/)

Rozpoczynając w maju przygodę z Programem Dom Kultury + inicjatywy lokalne Narodowego Centrum Kultury nie przypuszczałam, że otworzy się perspektywa „wzrastania” dla instytucji jaką jest Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Jestem przekonana, że stało się to dzięki inicjatywom mieszkańców, którzy poprzez swoje działania zmienili jej wizerunek.

Naszym celem było „budowanie” nowej jakości kontaktów instytucji z mieszkańcami Dynowa, ale już w październiku, kiedy rozpoczęliśmy inicjatywy okazało się, że musimy nadać nowe znaczenie pojęciu „dom kultury”. Stanęło przed nami zadanie połączenia pojęć: „budowanie” z „zamieszkiwaniem”, ale nie tylko w warstwie słownej - głównie w praktyce (co powinno być naturalne przy każdym budowaniu domu). Wówczas zadaliśmy sobie pytanie: czy jest to w ogóle możliwe? I co owo „zamieszkiwanie” może oznaczać dla mieszkańców Dynowa.

Zapraszam do zapoznania się z katalogiem, który stanowi podsumowanie 7 inicjatyw realizowanych w naszym miasteczku w terminie: 16 września – 30 listopada 2013 r.

Przeglądając kolejne kartki katalogu prosimy indywidualnie odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy udało się nam udzielić odpowiedzi?

Aneta Pepaś

czytaj więcej...

STRONA 1/3

 

 

 

WCZYTYWANIE