Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
 
 • Qui Pro Quo

  »

 • Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole ?

  »

 • Ferie z Kulturą

  »

 • Spotkanie z Planszówką

  »

Image Name

Qui Pro Quo

»

 

Kliknij w logo


Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Biuletyn informacji publicznej

Biuletyn informacji publicznej

Projekt
KiN-O, czyli Kultura i Natura - Odlot

KiN-O, czyli Kultura i Natura - Odlot

Image Hosted by ImageShack.us

Głównym celem projektu będzie podejmowanie przez młodzież samodzielnych działań związanych z naturą i kulturą, organizowanie wolnego czasu i rozrywki na łonie natury oraz dbanie o środowisko. Ponadto wzrost umiejętności pracy w grupie, śmiałość w kontaktach z instytucjami oraz umiejętność zdobywania wsparcia społecznego.

Pomysłodawcami a zarazem uczestnikami projektu jest młodzież z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego w Dynowie.

Dla nas połączenie słów: kultura i natura oznacza coś ciekawego, "odlotowego", jest to coś nowego na naszym terenie, bo dotychczas nikt nie przywiązywał uwagi do potencjału kryjącego się w przyrodzie, która nas otacza. Pogórze Dynowskie jest krainą o dużych walorach turystycznych i wielu ciekawych zakątkach, które czekają na odkrycie. Chcielibyśmy pokazać młodzieży, że Dynów to nie tylko kościół, szkoła i "Biedronka", lecz także interesujące krajobrazy oraz miejsca, w których można zadziałać artystycznie i kulturotwórczo”.

Łącznikiem tych działań będzie tytułowe "KiN-O", czyli zainteresowanie kulturą w naturze (działać kulturą w naturze poprzez współpracę z nią, nieinwazyjnie, ukazywać piękno natury za pomocą kina plenerowego i fotografii, street artu, street dance) i naturą w kulturze(brak sztuczności, niepowszechny charakter filmów i fotografii, minimum formy maximum treści), m.in. seanse filmowe w plenerze, tworzenie krótkometrażowych etiud filmowych z wykorzystaniem dawnych sposobów dokumentowania i montażu, dokumentacja życia społeczności lokalnej, przyrody i naszych działań za pomocą fotografii analogowej i cyfrowej oraz nauka wywoływania zdjęć dawnymi metodami (ciemnia fotograficzna).

Urozmaiceniem projektu będą spotkania i współpraca z ciekawymi ludźmi, których praca bądź pasja współgra z naszą osią tematyczną projektu, np. pracownicy nadleśnictwa; scenograf, który czerpie inspiracje z natury do tworzenia spektakli teatralnych. Nasza grupa będzie liczyła 25 osób w wieku od 14 do 18 lat z terenu Dynowa; część grupy to uczestnicy poprzedniego projektu z edycji 2011 roku, a część przyłączyła się do nas metodą kuli śnieżnej, czyli zostali zarażeni bakcylem działania przez poprzednich uczestników.

Oprócz wyżej wymienionych zajęć chcemy przeprowadzić kilka akcji promujących zdrowy tryb życia oraz poruszyć problem ekologii w naszym mieście, zorganizujemy: biegi, sprzątanie Dynowa, gry terenowe oraz spotkania z Radą Miasta Dynowa. Chcemy bardziej zintegrować się z naturą i dlatego planujemy zorganizować wyjazd w Bieszczady i survival, a także rozpocząć naukę jazdy konnej.

Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie De-Novo we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dynowie, gdzie oficjalnie znajduje się biuro projektu oraz miejsce spotkań młodzieży (sale edukacyjno-multimedialne na nowo wyremontowanym strychu instytucji).

Działania dla młodzieży są finansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach Programu„Równać Szanse 2013”, którego koordynatorem ogólnopolskim jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

Terminy realizacji projektu:
Wrzesień 2013 – Listopad 2014

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku:
www.facebook.com/KulturaiNaturaodlot

http://www.placeofart.fotolog.pl

Zachęcamy do współpracy!

Koordynator projektu
Magdalena Cukrzyńska
Tel. 880 748 804

Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us powrót do listy projektów...

 

 

 

WCZYTYWANIE